Air China 444 3 102

Zangibar – Tayland Uçak Bileti

Zangibar – Tayland Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Zanzibar veya Zangibar, Afrika kıtasının doğusunda Tanzanya’ya bağlı iki adadan oluşan özerk yönetilen bölge.

Ana ada Zangibar ve Pemba Adası adası olmak üzere iki adadan oluşan yönetsel bölgenin başkenti Stone Town’dır. Ekonomi, baharatüretimi ve turizme dayalıdır. Zanzibar asıl adı Farrokh Bulsara olanQueen grubunun solisti Freddie Mercury’nin doğum yeri olması ile de ünlüdür. Mercury , başkent Stone Town’da doğmuştur.Zangibar dünyanın önde gelen baharat üreticilerindendir.

Zangibar, Şiraz’dan gelen İranlı göçmenler tarafından kurulmuştur. Adı “zencilerin sahili” anlamındaki Farsça “zangi bar”dan gelir. 1503 – 1698 yılları arasında Portekiz hakimiyetinde kalan ada, 1698 yılındaUmman Sultanlığı denetimine geçmiştir.

1840 yılında, Umman Sultanı Seyid Said bin Sultan El-Busaid sultanlığının başkentini Umman’daki Muskat’dan, adadaki Stone Town şehrine taşımıştır. 1856 yılında ölümünden sonra oğulları iktidar kavgasında düşmüşler ve 6 Nisan 1861′de sultanlık , Zangibar ve Umman olarak ikiye bölünmüştür. 6. oğul seyid Mecit bin Said El-Busaid (1834-1870) Zangibar Sultanı, 3. oğul Seyid Tuvaini bin Said El-Said ise Umman Sultanı olmuştur.

Ada sultanlığı, 1890 – 1963 yılları arasında Birleşik Krallık tarafından atanan vezirler ve valiler tarafından yönetilerek yarı sömürgeleşmiştir. 19 Aralık 1963 tarihinde bağımsızlık verilen ada, sultan yönetiminde anayasal krallık haline gelmiştir. Kısa süren bu dönemden sonra 12 Ocak 1964′de yönetim devrilmiş, 26 Nisan 1964 tarihinde ise özerk bölge olarak bir parçası olduğu Tanzanya’ya bağlanmıştır.

Ekvator çizgisinin güneyinde kalan bu uzak ada ülkesi, kelimenin tam anlamıyla egzotik, sıcak ve tropik. Diğer bir deyişle Zanzibar, yaz tatilinin hakkını verip, bütün kış yetecek kadar güneş ışığı depolayabileceğiniz bir yer. Adanın doğal güzellikleri gerçekten görülmeye değer. Turkuaz renkli denizi ve muhteşem gün batımı manzarası ile Zanzibar kartpostallardaki ada manzaralarını andırıyor.Zanzibar’ın en güzel taraflarından biri de adanın henüz turist akınına uğramamış, dolayısıyla da nispeten bakir kalmış olması. Adada en çok hoşumuza giden detaylardan biri de otellerin birbiriyle çok yakın olmayışı. Bu yönüyle Zanzibar, mahremiyet konusuna özen gösterenler ve kalabalıktan hoşlanmayanlar için doğru bir tercih olabilir.

Tayland, filmlere mekan olmuş tropikal adaları, her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği 400’den fazla budist tapınağı, çarpıcı güzellikte doğası, dünyaca ünlü Tay masajı ile Güney Asya’nın en popüler turistik destinasyonlarının başında geliyor. Doğu geleneksel yaşamı ile Batı modernizmini bir arada kaynaştığı başkent Bangkok ise, son yıllarda hızla yükselen gökdelenleri, iş merkezleri, şık otelleri, dünya markalarına ev sahipliği yapan lüks alışveriş merkezleri ile adeta Asya’da parlayan bir çekim merkezi haline geldi.

İlk defa gidenler için bunaltıcı, sıcak, gürültülü ve kokan bir kaos şehri görüntüsündeki Bangkok, bundan çok daha fazlasını barındırıyor. Renklerin, kokuların ve tatların içerisinde egzotik bir yolculuktur Bangkok.

Asya‘nın en hızlı gelişen ve değişen şehirlerinden biri olarak da ün salmış başkent Bangkok, 1782’den beri ülkenin başkenti.  Tayca’da şehrin adı Krung Thep, yani Melekler Şehri. Şehrin Tayca ismi, dünyanın en uzun şehir ismi olma özelliğiyle Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanmış olan; Krungthep Mahanakorn Boworn Rattanakosin Mahintharayuttha Mahadilokpop Noparatratchathani Burirom Udomratchaniveymahasathan Amornpiman Avatransathit Sakkathattiay-avisnukarmprasit’dir. Anlamı; Melekler şehri, kutsal mücevherlerin kaynağı, fethedilemez yüce topraklar, büyük ve önemli âlem, 9 değerli cevherle dolu kraliyet başkenti, Büyük Saray’ın şehri ve kralların evi, ilahî sığınak ve yeniden beden bulan ruhların mekânıdır.

Tayland Hakkında Bilgiler

67 milyonluk nüfusa sahip, anayasal monarşi ile yönetiliyor. Halk Kralı tapılacak derecede çok seviyor. Güney Asya’da sömürge olmamayı başarmış nadir ülkelerden biri. 67 Eyaletli ülkeninin başkenti Bangkok 7 milyon nüfusa sahip. Otuza yakın etnik gruba sahip ülkenin %75’i Thai, %14’ü Çinli, %11’i de diğerlerinden oluşuyor. Tayland para birimi ise Baht (THB) olarak adlandırılıyor ve 1 TL= 17 THB ediyor. Resmi dili Tayca olan ülkede turistik yerler dışında iyi İngilizce konuşana rastlamak zor, buna rağmen popüler rotalardaki tüm otel ve turizm acenteleri çalışanları İngilizce biliyor. %94.6 Budist, %4,6 Müslüman, %0,7 Hıristiyan dinine mensup.

Tayland’ta 6000 7-Eleven shop bulunuyor ve toplam sayıda dünya üçüncülüğünde bulunuyor, bunların yarısı ise Bangkok’ta bulunuyor. Neredeyse her 50 metrede birine rastlayabilirsiniz. Aynı şekilde ülkede 327 KFC bulunuyor. Bu arada siyasi hayattan bir anektod; sadece 1 başbakanları görev süresinin sonuna kadar koltuğunda kalabilmiş.Ülke Kodu 66. Saat farkı GMT +7.  Elektrik Priz Tipi  230V/50Hz, adaptör almak gerekiyor.

 

 

Zangibar – Tayland Uçak Bileti için bizi arayın.

 

 

Zangibar,Taylang
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

  Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler