Aeroflot vilnus

Vilnius Uçak Bileti (from 190€)

Vilnius Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Vilnius (Lehçe Wilno) Litvanya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehri.

Çeşitli asırlarda yapılmış 1.500 kadar tarihi esere sahip Vilnius’un eski şehir bölümü Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır. Baltık Denizi’nden 312 km uzakta yer alan şehrin nüfusu 555.000′dir. 1579-1795 ve 1920-1939 yılları arasında Polonya’nın egemenliğinde kalmıştır.Pilies ve Didzioji Caddeleri: Sırasıyla devam eden bu iki cadde eski şehirin merkezi. Pilies müzisyenleri, sanatçılarıyla ve en eski ve en canlı caddesi. Bu iki cadde kaleyle kutsal Şafak Kapısı’nı birleştiriyormuş.

Katedral Meydanı: Pilies Caddesi’nin sonu Katedral Meydanı’na çıkıyor. Dev bir meydanda St. Stanislav ve St. Vladislav katedralleri bulunmakta.  Çok sıcak olmadığı zamanlarda, ve akşam saatlerinde oldukça canlı.

Gediminas Caddesi: Katedral Meydanı’ndan başlayarak ilerleyen cadde şehrin en işlek caddelerinden yol boyunca ve ara sokaklarda güzel restoranlar ve cafeler bulunmakta. Şehrin turistik olmayan merkezi caddesi de burası diyebiliriz.

Gediminas Kalesi ve Kulesi: Katedral Meydanı’ nın arka tarafına doğru yürüdükçe eski kalenin kalıntılarını ve kuleyi göreceksiniz. Şehrin tepeden manzarasını görmek için en iyi seçeneklerden biri burası. Kaleden geriye pek bir şey kalmamış, ama kule renove edilmiş. Dilerseniz kulenin tepesine de çıkabilirsiniz ama manzara pek de farklı olmayacağı için biz para vermeyi tercih etmedik.

Museum of Genocide Victims – KGB Müzesi: Eski KGB merkezi müzeye çevrilmiş. Sovyet döneminde Litvanyalıların yaşadığı sorunlar tarihi belgelerle beraber anlatılıyor. Gediminas Caddesi’nin sonuna doğru ilerledikçe işaretleri takip edebilirsiniz.

St. Annes Kilisesi: Vilnia Nehri’nin kenarında yer alan Vilnius’un simge yapısı. Tuğladan yapılmış, gotik mimarinin güzel bir örneği.

Stikliu Caddesi ve Çevresi: Stikliu ve çevresindeki dar sokaklar bir zamanlar önemli ticaret ve el sanatı merkezleriymiş. Aynı zamanda yahudilerin yoğunlukla yaşadığı bir bölgeymiş. Şimdiyse küçük kafelerin de bulunduğu dolaşması keyifli sokaklar olmuş.

Başkanlık Sarayı ve Üniversite: Pilies caddesi’nin paralelinde bulunan caddede, ara sokaklar arasında bir anda beliren başkanlık sarayı ve yanında üniversite bulunuyor. Çevresinde çimlerde oturabilir, barlarda biranızı içebilirsiniz.

Vilnius Belediye Binası Meydanı: Town Hall Square, Didzioji Caddesi’nin sonunda yer alıyor, çevresinde birçok kafe bulunmakta yolun karşısında da sürekli birkaç tane sokak ressamı var.

Ausros Vartu Caddesi: Litvanyalılar Hristiyanlığa en geç geçen Avrupa uluslarından biridir. Bir süre Hristiyan kaldıktan sonra tekrar Paganlığa dönmüş süregelen istilalar sonrası Litvanya Grandükü Hristiyanlığı kabul etmiştir. Hem bu tarihin etkisi, hem de Vilnius ‘un tarih boyu sıklıkla el değiştirip başka kültürlerin de kendi kiliselerini yapmasından dolayı fazla sayıda kilise bulunmaktadır. Bu cadde bunun en somut örneğini gösteren birçok yapıyı barındırır. St. Casimir’s Kilisesi, St. Theresa Kilisesi, Orthadox Church of Holy Spirit, Church of Holy Trinity ve caddenin sonunda meşhur kapı Gates of Dawn. Kapının iç bölmesinde de kutsal kabul edilen şaşaalı Our Lady of Mercy portresi bulunmaktadır.

 

Vilnius Uçak Biletiiçin bizi arayın.

 

Vilnius,Litvanya
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

An turizm en uygun fiyatlı uçak bileti için size yardımcı olur.

 

 

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

  Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler