Ülke Hakkında

New York Uçak Bileti

New York Uçak Bileti

ew York’u daha özel bir kent haline getiren özelliklerden birisi coğrafyasıdır. New York Kenti Manhattan, Staten Adası ve Western Long Adası üzerinde yer almaktadır. Kentin yalnızca Bronx bölümü ana karada yer almaktadır.

New York’ta her mevsim belirgin olarak kendini gösterir. Sıcak yazlar, soğuk kışlar, ılık ilkbahar ve serin sonbahar yaşanmaktadır.

New York’ta yaşayan insanlar, New Yorklular yüzlerce yıllık kent yaşamının eşsiz kültürün temellerinin dayandığı kent. Farklı kültürden gelen insanlar, farklı sosyal sınıflar, kentteki büyük çeşitlilik kültürü de etkilemiştir.

“Asla Uyumayan Kent” -Sokaklar her zaman hareketlidir.

New York –Tüm hayallerin gerçekleştiği tek yer! Yaklaşık olarak her yıl 39 milyon yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor. Her dört Amerikalıdan birinin atası Brooklyn’den gelmektedir. Küçük ve büyük, eski ve yeni, heyecanlı, gürültülü, kışkırtıcı, şaşırtıcı ve güçlü. Broadway ve Five Burroughs, Times Meydanı ve Beşinci Cadde büyük seçkin müzeler, gösterimler ve diğer sanat etkinliklerinin hepsi New York’ta!

New York’a gelen ziyaretçiler için alışveriş çok popülerdir. Beşinci Cadde birçok ünlü mağazaya ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda Greenwich Village, Union Meydanı ve East Village New York’a gelen turistlerin gözde alışveriş yerleridir.

Tanıdıklarınıza hediye veya kendinize hatıra olarak bir şeyler almak isterseniz, New York’ta birçok hediyelik eşya satan dükkân bulunmaktadır.

New York’taki en popüler spor beysboldur. New York’ta iki büyük takım bulunmaktadır. Bunlar Yankees ve Mets takımlarıdır. Eskiden beri bu iki takım arasında büyük bir rekabet bulunmaktadır.