Avrupa Costa Luminosa ile Norvec Fiyortlari turu-6(1)

Trondheim – Norveç Uçak Bileti

Trondheim – Norveç Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Trondheim Norveç‘in ortasında yer alan Viking Krallığının Şehri olarak anılan bir liman şehri olup M.S. 997′de kurulmuştur. 200 yıl Norveç‘e başkentlik yapmıştır. Kutsallığına inandıkları kralları olan 2. Haraldsson adına her yıl 29 Temmuz‘u içine alan hafta st.Olav festivali düzenlenir. Festivalde Viking kültürü anılır, sembolik olarak mızrak dövüşü turnuvaları yapılır.Eski adı Trondhjem olan kentin adının anlamı gerçekten Trond’un Evidir. Ayrıca Rosenborg BK takımının da ev sahibidir. Trondheim’da 2007 nüfus istatistiklerine göre 162,652 kişi yaşamaktadır.

Norveç resmi adıyla Norveç Krallığı (Norveççe: Kongeriket Norge, Kongeriket Noreg). Kuzey Avrupa’da bulunanİskandinav Yarımadası’nın batısında bir ülke. Finlandiya, İsveç ve Rusya Federasyonu ile komşu olan ülkenin batıdaAtlas Okyanusu’nun bir kolu olan Norveç Denizi’ne kıyısı vardır. Kıyıları binlerce fiyordla çizilmektedir.

Anayasal monarşi ile yönetilen ülkenin başkenti Oslo’dur. 385,252 km² alana yayılan Norveç’in, Finlandiya ile 729, İsveç ile 1.619, Rusya ile 167 kilometre sınırı vardır ve 21.925 kilometrelik çok uzun bir sahil şeridi vardır.

Norveç Avrupa ortalamasının üstünde yaşam standartına ve ekonomik gelişmişliğe sahip olduğu için Avrupa Birliği’ne girmek istememektedir. Zira, ülke kıyılarındaki petrol rezervlerinin zenginliği ve dünya ve Avrupa balıkçılık sektörünü elinde bulundurması ile tanınmaktadır. Avrupa Birliği’ne olumsuz yaklaşmalarının bir nedeni de balıkçılık sektörünü olumsuz etkileyeceği yönündeki çekinceleridir. Öte yandan; Norveç, İsviçre, İzlanda ve Lihtenştayn ile birlikteEFTA (Avrupa Serbest Dolaşım Örgütü) üyesidir ve bu örgütü terk edip AB’ye geçmeyi istememektedir.

Avrupa Birliği’nin ısrarları işe yaramamaktadır. Zira ülkede iki kere referandum yapılmış ikisinde de Avrupa Birliği’ne red çıkmıştır. Bugünlerde yapılan anketlerde AB’yi isteyenlerin oranı %50 civarındadır.Norveç ayrıca bir NATO ülkesidir. Kuzey kutbunda Rusya ile ABD arasında dengeleyici role sahiptir.Norveçin en önemli sorunu azalan ve yaşlanan nüfus sorunudur , ülkede yaşayan insanların sayısı beş milyon civarındadır ve işgücü eksikliği çekmektedir.Öte yandan Avrupa’nın en pahalı ülkesidir.Norveç ile ilgili bazı genel bilgiler verdikten sonra Norveçte gezilecek yerler nerelerdir?  Bu sorunun yanıtına Norveç’in Oslo şehrinde bulunan Norveç Vigeland Milli Heykel Parkından başlayabiliriz. Norveç gezisinde Norveç Heykel Parkı mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Norveç Heykel Parkı Norveç’in dünyaca ünlü Heykeltıraşı Gustav Vigeland’un eserlerinden oluşuyor. Bu heykel parkında göreceğiniz simgeler çok önemli özellikle Gustav Vigeland kendi penceresinden aile hayatını yansıtan eserler bulunuyor. Norveçin Vigeland Heykel Parkı doğal güzelliği ile de göze çarpıyor. Doğa ile bütünleşmiş olan bu heykel parkını gezerken büyük zevk alacaksınız.

Norveç Fiyortları:

Norveç fiyortları doğaya ve manzaraya aşık olanlara eşsiz bir güzellik sunar. Bu açıdan bakıldığında Norveç denildiğinde ilk akla gelen ve mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken bir doğa harikasıdır.Norveçin muhteşem bir doğa manzarası bulunuyor. Norveçte dikkatinizi çekecek diğer bir doğa harikası ise çok sayıda şelalerin yer almasıdır. Norveçin meşhur fiyortları Flam şehrinde bu bölgede yer alıyor. Ve burayı müthiş bir turist ziyaret ediyor. Norveçin doğası o kadar harikaki tam bir görsel şölen sunuyor bizlere kendi başınıza fiyortları gezmeye gidyorsanız eğer mutlaka yanınızda yemek yiyecek şeyler getirin çünkü burada yemek yiyecek bir yer bulamıyorsunuz. Mevcut yerlerde ise domuz eti yapıldığı için bu konuda hassas olan kişilere hitap etmiyor. Fiyortlar ismini doğal liman anlamına gelen eski bir İskandinav kelimesinden almıştır. Fiyortların sözlük anlamı nedir diye bakacak olursak  fiyortlar şu şekilde tanımlanmıştır.  Dar, derin körfez anlamına gelen fiyortlar topağın çökmesi yada deniz yüzeyinin yükselmesi sonucu dağlık kıyı bölgelerinde buzulların açtığı vadilerin su ile dolması sonucunda oluşmaktadır. Karada kilometrelerce içeriye uzana fiyortlar en çok Norveç, İskoçya, İzlanda, Grönland, Alaska, Güney Şili ve Yeni Zelenda kıyılarında rastlanmaktadır. Fakat şunu söylemek gerekirse dünyanın en güzel fiyortları Norveç’te dir. Bu nedenle fiyortlar denildiğinde ilk akla gelen ülke Norveçtir.

Norveç Oslo ve Norveç genelde pahalı bir şehirdir. Bu konuda da tedarikli olmanızda fayda var. Norveç Avrupanın en pahalı ülkesidir. Örneğin Oslo’da bir şişe küçük su bile 4 euro civarındadır. Burada dışarıdan su almak lüks tüketim olmaktadır. Çünkü Avrupa’da bir çok ülkede bizdeki gibi pet su veya damacana su tüketimi fazla değildir. Musluktan akan sular içilmektedir.

Norveç’te gezilecek yerler hakkında bilgi vermeye devam ederken diğer bir husus da yemek konusudur. Norveç mutfağı bizim alıştığımız ve bizim ülkemize uygun olmadığından  zorluk çekebilirsiniz. Norveç domuz eti tüketimi çok yaygındır. Çok fazla Türk lokantası bulunmamaktadır. Burada yaşayan Türk sayısı da çok fazla değildir. Eğer kendi başınızda gidecekseniz bazı hazır gıdaları yanınızda götürmeniz faydalı  olacaktır.

Norveç’in gezilecek ve görülmesi gereken yerleri arasında olan Vikinglerin son dönemlerinden kalan ahşap kiliseler de yer alıyor. Bu kiliselere direkli kiliseler de deniyor. Bu kiliselerin çivi metal kullanılmadan yapıldığı söyleniyor. Bu kiliselerden Borgund Ahşap Kilisesi ise 13oo’lü yıllarda yapılan bu kilise en çok ziyaret edilen, gezilen kilisedir. Bu kilisenin en önemli özelliği hiç çivi kullanılmadan yapılmış olmasıdır. Bu kilise 700 yıldır ayakta duruyor. Norveç’te ibadet yerlerine çok saygı var. Tarihi kiliseler çok iyi derecede korunmuştur.

Norveç hakkında ve Norveç’te gezilmesi gereken yerler ile ilgili önemli bilgiler verirken bazı hususlarda da uyarılarımız oldu. Norveç ile ilgili yeni bilgiler edindikçe gezilmesi gereken yerlere daha sonradan eklemelerimiz olabilecektir.

 

 

 

 

Trondheim – Norveç Uçak Bileti için bizi arayın.

 

Trondheim,Norveç
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

 

 

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

  Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler