Air China 444 3 102

Sanghay – Shanghai – Çin Uçak Bileti

Sanghay – Shanghai – Çin Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Şanghay (Çince: 上海; pinyin: Bu ses hakkında Shànghǎi ʂɑ́ŋxàiŞanğ-hay diye okunur), Çin’in en büyük kentidir.Eyalet düzeyi şehir yapısına sahip şehir Çin’in doğu sahilinde Yangtze Nehri deltasında kurulmuştur. Oldukça kalabalık olan bu kent, ayrıca Çin Halk Cumhuriyeti’nin en önemli liman kentidir.

Şanghay, Doğu Çin’de Yangtze Nehri Deltası’nın kıyısında yer alan, Çin Halk Cumhuriyeti’nin en büyük, dünyanın da sekizinci büyük şehridir. Yaygın olarak Çin’in modern ekonomisinin kalesi olarak görülen şehir, bu yönüyle ulusun en önemli kültürel, ticari, endüstriyel ve iletişim merkezlerinden biri olarak kabul edilir. İdari olarak Şanghay, Çin Halk Cumhuriyeti’nin eyalet statüsündeki bir belediyesidir. Şanghay, dünyanın en yoğun limanlarından biridir ve 2005’te dünyadaki en büyük kargo limanı olmuştur.

Eskiden küçük bir balıkçı kasabası olan Şanghay, 2000′lerde ise yaklaşık 1000 gökdelenin olduğu ve 3000 tanesinin yapım aşamasında olduğu metropole dönüştü. Çin’in yirminci yüzyılla birlikte en önemli şehri olan kent, cumhuriyet döneminde popüler kültürün, entellektüel tartışmaların ve politik olayların merkeziydi.

Şanghay, 1949’daki komünist devrimden sonra, merkezî hükümetin ağır vergilendirmesi, yabancı yatırımın sona ermesi ve kentli unsurların tasfiyesi yüzünden canlılığını kaybetti. 1990′da Şanghay Borsası’nın kurulması ve ardından 1992’de merkezi hükümetin Şanghay’da pazar ekonomisinin yeniden geliştirilmesi yetkisiyle beraber yeniden hareket kazanan kent, Çin’in ekonomik büyümesinin öncüsü olmuştur.

21. yüzyılda Şanghay, artan işçi göçü, büyük gelir uçurumu ve çevresel sorunlar gibi kentsel sorunlarla mücadele etmektedir. Gökdelenler ve modern yaşam tarzı, sıklıkla Çin’in ekonomik kalkınmasına referans olarak gösterilse de, kent sorunları henüz çözüme kavuşturulmuş değildir.

 

Çin (Geleneksel Çin yazısı: 中國; Basitleştirilmiş Çince:  中国 (yardım·bilgi); Hanyu Pinyin: Zhōngguó; Tongyong Pinyin: Jhongguó; Wade-Giles (Mandarin): Chung¹kuo²), tarihi bir medeniyet, ortak kültüre sahip bir bölge ve Doğu Asya’da çok uluslu bir oluşum. Çin medeniyeti, yaklaşık 5 bin yıllık yazılı tarihi ile dünyanın en eski medeniyetlerindendir. Bununla birlikte üzerinde ideografik çizimlerin bulunduğu yaklaşık 6000 yıl öncesine ait kalıntılara ulaşılmıştır.[1] Zhōngguó sözcüğü Çincede, Merkez Ülke anlamına gelir.Çin, aynı zamanda dünyanın en eski süreklilik arzeden medeniyetlerindendir. Çince dünyanın en eski sürekli kullanılanyazılı dilidir. İnsanlık tarihinin en önemli buluşlarından kâğıt, pusula, barut ve matbaa, Antik Çin medeniyetine aittir.Çin’deki son iç savaşın çıkmaza girmesi, Çin ismini kullanan iki devletin ortaya çıkması ile sonuçlanmıştır: Çin Halk Cumhuriyeti ve Çin Cumhuriyeti.

Çin Halk Cumhuriyeti, dünyanın en kalabalık nüfuslu ülkesir. Çin’in, ÇHC’nden önce de yaklaşık dört bin yıl geriye uzanan bir ‘yazılı tarihi’ vardır. Bununla birlikte üzerinde ideografik çizimlerin bulunduğu yaklaşık 6000 yıl öncesine ait kalıntılara ulaşılmıştır. Günümüz medeniyetinin temel taşlarını oluşturan kağıt, barut, pusula ve matbaacılık gibi pek çok buluşun kökenleri Antik Çin medeniyetine dayanmaktadır.

Çin, son yıllarda dünyanın en önemli ekonomik güçlerinden biri haline gelmeye başlamıştır. Çin‘in bölgede ve dünyada nüfuzu, askeri alandan çok ekonomik alanda kendisini hissettirmektedir. 20 sene içerisinde Çin’in dünyanın en zengin ekonomisi olacağı öngörülmektedir.

Çin Halk Cumhuriyeti, hem kültürel hem de coğrafik yönüyle her türlü ilgiyi uyandıran bir turizm cennetidir. Kırmızı renkli çatılarıya yüzyıllık tarihe sahip tapınaklar, uçsuz bucaksız çay bahçeleri, dünyanın üçüncü en geniş nehri olan Yangtze Nehri gibi coğrafik zenginlikler, güney sahilinde dünyanın en cazip plajlarından örnekler, Xian kentinden başlayan Tarihi İpek Yolu ve Çin Duvarı gibi tarihi abideler, Çin İmparatorluğu’ndan benzersiz eserler ve modern dünyanın sembolleri olan gökdelenler… Hepsi ve çok daha fazlası ülkenin herkese hitap eden turizm potansiyelini meydana getirir. Çin’in başkenti Pekin, ülkenin efsanelerle yoğrulmuş en önemli tarihi değerlerine ev sahipliği yapar.

Ülkenin en büyük tarihi bölümü ve bulundurduğu saray, bahçe ve konaklar ile büyüleyici Unutulmuş Kent (Forbidden City), Cennet Tapınağı (Temple of Heaven), imparatorluk ülkesinden kalma Yazlık Saray (Summer Palace) ve dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı, Pekin’in sahip olduğu turizm değerlerinden birkaç örnektir. Şangay, sayısız gökdelenleriyle New York ile yarışırken aynı zamanda ülkenin modern yüzünü temsil etmektedir.

Ülkenin güneyinde yer alan Hong Kong; doğu ve batıyı kaynaştıran zengin kültür yapısının yanı sıra benzersiz plajları, farklı türde bitkiler barındıran zengin bitki örtüsü, baş döndürücü deniz manzaraları ve tropikal alanları ile insanı cezbeder.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti olan Pekin doğa ve tarihin iç içe geçtiği muhteşem bir tatil geçirme imkanı ile ziyaretçisi olan herkese ayrı tatlar yaşatacak güzelliklere sahip.

PEKİN

Mutlaka Görün

 • Çin Seddi
 • Yasak Şehir
 • Tiananmen Meydanı
 • Yazlık Saray
 • Kung Fu Show

Mutlaka Deneyin

 • Peking Roast Duck
 • Steamed Dumpling
 • Çevresi su ve tepelerle çevirili olan Xi’an, antik uygarlığın doğduğu yerlerden biri ve kuzeybatı Çin’in en önemli şehri.

 

 • XİAN
 • Mutlaka Görün
  • Terra Cotta Savaşçıları
  • Atlar Müzesi
  • Bell Tower
  • Drum Tower
  • Şehir Duvarları
  • Tang Hanedanı Operası

Mutlaka Deneyin

  • Yang Rou Pao Mo
  • Guan Tang Baozi
  • Fanji

GUİLİN

Çin’in güney doğusunda yer alan Guilin’in geçim kaynağı turizme dayanıyor. Bu nedenle diğer şehirlere göre daha temiz ve yeşil.

Mutlaka Görün

 • Li Nehri
 • Fil Vadisi

Mutlaka Deneyin

 • Noodle
 • Horse Hoof Cake

Eskilerde Doğu’nun Paris’i olarak anılan şehir, günümüzde 17 milyon nüfusu ile Çin’in ana ticaret merkezi haline gelmiş bulunuyor.

SHANGAİ

Mutlaka Görün

 • Yuyuan Bahçesi
 • Jade Buddha Tapınağı
 • Shangai Müzesi
 • Akrobasi Show

Mutlaka Deneyin

 • Da Zha Xie
 • Smoked Fish Slices
 • Shanghai Peper Duck
 • Beggars Chicken

ÇİN SEDDİ

Dünyanın 7 harikasından biri olan, dünyanın en uzun savunma duvarı Çin seddi ‘nin yapımına Savaşan devletler döneminde başlandı. Bu dönemde beylikler birbirlerinden korunmak için birçok irili ufaklı savunma setleri inşa ettiler. Çin imparatorluğu kurulduktan sonra ise imparatorluğun ilk hükümdarı Qin Shi Huang tarafından bu duvarların birleştirilerek bir bütün haline getirilmesi emri verildi.

Çinliler M.S.17. yüzyıla kadar bu Çin seddi inşaatına devam ettiler.

Çin seddi ne kadar uzun?

2000 yıl süren yapım süreci sayesinde de bugün Çin seddi ‘nin uzunluğu toplamda 6.700 km’yi bulmaktadır. Yüksekliği 4 ile 6 metre arasında, kalınlığı ise 6 ile 7 metre arasında değişmektedir. Bilinenin aksine duvarın tamamı aynı malzemeden yapılmamıştır. Bazı bölümleri kum, kerpiç gibi zayıf malzemelerden bazı kısımları ise taş parçalarından yapılmıştır. Sette 200 metrede bir gözetleme kulesi, 9 kilometrede bir ise fener kulesi bulunmaktadır.

Çin seddi yapımında kaç kişi çalıştı?

Çin seddinin yapımında köylü, asker ve tutuklulardan oluşan yaklaşık 1 milyon kişi çalıştırıldı. Bunların binlercesi yapım sırasında bir şekilde hayatını kaybetti. Çünkü o dönemde bu inşaat aynı zamanda tutukluların cezalandırılması için de kullanılıyordu.

Çin seddi 1987 yılında UNESCO tarafından Dünya mirasları listesine kabul edilerek Dünyanın 7 harikasından biri ünvanına kavuşmuş oldu.

İklim: Ülkede büyük değişkenlik gösteren kıtasal muson iklimi hüküm sürüyor. Pasifik Okyanusu kıyısındaki bölgelerde muson iklimi oldukça belirgin olarak görülüyor. Kışın kuzey rüzgarları, yazın da güney rüzgarları hakim. Dört mevsimin belirgin yaşandığı bölgelerde yağışlar yaz mevsimine rastlıyor. Karasal iklimin hakim olduğu bölgelerde ise büyük sıcaklık farkları görülüyor. Ülkenin büyük bölümü ılıman iklim kuşağında yer alıyor. Bazı güney kesimleri tropikal ve astropikal bölgelere giriyor ve en kuzey kesimi de hava sıcaklığının büyük değişkenlik gösterdiği Kutup Bölgesi’ne yaklaşıyor.

Telefon: Ülke kodu: 86 Konsolosluk: 10 6532 17 15

Vergiler: Vergi iadesi bulunmuyor.

Bahşiş: Birçok restoran ve otelde bahşiş sistemi uygulanıyor. Rehberinize bunun gerekli olup olmadığını sorabilirsiniz. Fakat büyük otellerde ve iyi restoranlarda % 10’luk bir servis ücreti fiyata dahil edildiği için bahşiş bırakmanız gerekmiyor.

Çin Parası ( Yuan = Renmenbi)

 

 

 

 

Sanghay – Çin Uçak Bileti için bizi arayın.

 

 

Sanghay,Çin
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

 

 

 

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

  Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler