Aeroflot omsk-city-russia-from-birds-eye-view-1

Omsk – Rusya Uçak Bileti

Omsk – Rusya Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Omsk (Rusça: Омск) Rusya’da Sibirya’nın güneybatısında bulunur ve Sibirya’da Novosibirsk’ten sonra en büyük ikinci şehirdir. Omsk Oblastı’nın merkezidir. Moskova’ya olan uzaklığı yaklaşık 2550 kilometredir. Nüfusu 1 Ocak 2008 itibari ile 1.131.100′dür.Çarlık Rusyası’nda Batı Sibirya Valiliği’inin bulunduğu yerdi. Rus sivil savaşında geçici bir süreliğine Rusya’nın başkenti oldu. Daha sonra bu bölgede büyük altın madenleri keşfedildi ve önemli bir merkez haline geldi. Sibirya’da önemli bir istasyon görevi görür.

 Moskova , Rusya Federasyonu’nun başkenti. Şehir merkezinde yaklaşık 11.000.000 kişi yaşıyor. Moskova, Dünya’nın en zengin ve en pahalı kentlerinden biri. Dünya’da en çok milyarder Moskova’da yaşıyor.

Moskova Kremlin Sarayı

Moskova Gezilecek Yerler arasında ilk sırada Kremlin Sarayı bulunuyor. Kremlin Sarayı 12. yy’da yapılmış. Kremlin “Kale” anlamına geliyor. Burası aslında tek bir saray değil. Yaklaşık 28 Hektar alana kurulmuş binalar kompleksi.  İçersinde saray, katedral, kilise, senato binası var. Rusya Federasyonu devlet başkanının ikametgahı da burası.

Büyük Ivan Katedrali / Büyük Ivan Çan Kulesi: Burası 1505-1600 yılları arasında tamamlanmış. Burada Dünya’nın en büyük çanı yerde duruyor. 200 tonluk bu çan hiç çalınamamış. Çanın ilk yapımında yangın çıkmış ve çan yere düşerek kırılmış. Tekrar yapılırken yine yangın çıkmış. Yangını söndürmek için üzerine su sıkılınca bir parçası kırılıp kopmuş. Kopan parça yaklaşık 11 ton ağırlığında.

Moskova Kızıl Meydan:

Moskova Gezilecek Yerler arasında ikinci sırada Moskova Kızıl Meydan bulunuyor.Moskova Kızıl Meydan Moskova’ya gelen binlerce turistin buluşma noktası. Kızıl Meydan’dabirbirinden güzel yapıları bir arada görebilirsiniz. 15. yy’dan bu yana Kızıl Meydan Dünya’nın en ünlü meydanı.Moskova Kızıl Meydan’da Lenin’in Anıt Mezarı, Aziz Vasili Katedrali, Devlet Tarih Müzesi, GUM alışveriş merkezi yer alıyor.Moskova Kızıl Meydan yüzyıllardır Rusya’nın bütün tarihine tanıklık ediyor. Rusya Çarlık döneminde büyük gösteriler bu meydanda yapılırmış. Sosyalist Rusya zamanında ise, 1 Mayıs ve Ekim Devrimi yürüyüşleri burada yapılırmış.Rusya’nın ilk devlet kütüphanesi ve ilk üniversitesi Kızıl Meydan’da açılmış.Kızıl Meydan’da Kremlin Sarayı’nın girişi bulunuyor ve Sıfır Noktası olarak adlandırılıyor. Eskiden Moskova’dan bütün şehirlere ve ülkelere olan uzaklıklar buradan hesaplanırmış. Şimdi ise turistler buraya para atıp, dilekte bulunuyorlar. Bazı Moskovalılar da ucunda mıknatıs olan bir çubuk ile bu paraları arkadan hemen topluyorlar.

Moskova Kızıl Meydan’ın en dikkat çekici yapısı Korkunç Ivan tarafından yaptırılan Aziz Vasili Katedrali. Soğan Kubbeleri ile ünlü. Bu katedralin kubbeleri ilk yapıldığında som altındanmış. Daha sonra rengarenk boyanmış. Dünya’nın dört bir yanından burayı görmeye gelen turistler var.Kızıl Meydan’da, Kremlin Sarayı’nın hemen karşısında uzun ve görkemli GUM Alışveriş Merkezi var. Kızıl Meydan’ı gezerken yorulursanız veya acıkırsanız, biraz dinlenmek ve yemek yemek için buraya girebilirsiniz. Moskova’ya gelen turistlerin uğradığı GUM Alışveriş Merkezi çok şık olarak tasarlanmış. Çatısı yüksek ve camdan olan binada sergiler de düzenleniyor.

Moskova Arbat Caddesi – Moskova Arbat Sokağı

Moskova Gezilecek Yerler arasında üçüncü sırada bulunan Moskova Arbat Caddesi ve Sokağı, Moskova’nın tam ortasından geçiyor. Tarihi yapıları ve restaurantlarıyla ünlü, trafiğe kapalı bu caddede yürüyüş yapabilirsiniz.

Moskova Arbat Caddesinde bir çok kafe ve restaurant da bulunuyor. Bunlardan birinde vakit geçirebilirsiniz veya kafelerden birinde oturup keyifli bir kahve içebilirsiniz.

Caddenin sonuna doğru alışveriş için tavsiye edebileceğimiz devlet mağazası var. Burada fiyatlar diğer yerlere göre oldukça ucuz ve pazarlık yapmakla uğraşmanıza gerek kalmıyor. Buradan ne alınabilir diyorsanız, seçmesi çok zor ama Rusya’nın Dünyaca ünlü Matruşka bebeklerinden almadan dönmeyin deriz. Matruşka bir Rus ismi ve Matruşka bebekler ilk defa 1890 yılında ortaya çıkmış.Buranın devamında Yeni Arbat caddesi var.

Moskova Gece Hayatı

Moskova Gece Hayatı oldukça hareketli bir şehir. Özellikle günlerin uzun olduğu Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında Moskova’ya giderseniz, bir çok etkinliğe de rastlayabilirsiniz.

Yaz aylarında Moskova Kızıl Meydan, Kremlin Sarayı, bir çok ana cadde ve park ışıl ışıl aydınlatılıyor.

Moskova Bolşoy Tiyatrosu:

1856 yılında açılmış bu ünlü ve gösterişli tiyatro. 2005-2011 yılları arasında çok büyük bir restorasyon geçirmiş. Eğer sanata meraklıysanız buraya kadar gelmişken 1 gecenizi bu tiyatroya ayırıp güzel bir eser seyretmek çok keyifli olacaktır.

Moskova Domodedovo Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Moskova Domodedovo Havaalanı Şehir Merkezi Ulaşım

Moskova Domodedovo Havalimanından, Moskova Şehir Merkezine ulaşmak için City Center ve Aeroexpress olarak gördüğünüz tabelaları takip edin.
Domodedovo Havaalanı’ndan kalkan Aeroexpress Tren tarifesi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için:
Aeroexpress Tren Tarifesi Web Sitesine buradan ulaşabilirsiniz.
Bu trenle son durak olan Paveletsky Tren İstasyonuna kadar gidin.
Buradan şehir içi metroya ulaşmak için Pavaletskaya Metro İstasyonuna gitmeniz gerekiyor.
Omsk – Rusya Uçak Bileti için bizi arayın.

 

Omsk,Rusya
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

  Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler