Amerika Birleşik Devletleri 444 3 102

Minneapolis – Amerika Uçak Bileti

Minneapolis – Amerika Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Minneapolis, Amerika Birleşik Devletleri’nin Ortabatı bölgesinde, Minnesota eyaleti içinde yer alan bir kenttir. Doğusunda olan ve yan yana bulunduğu St. Paul kenti ile birlikte, Twin Cities olarak bilinir.Kentin nüfusu 2012 yılında tahminen 392.880′e ulaşmıştır. Bu nüfusla Birleşik Devletler’in en büyük 47. şehriünvanını elinde tutar.Canlı bir kültürel hayata sahip olan Minneapolis, birçok ünlü sanayi kuruluşunun da merkezi olma özelliğini taşır. Kent nüfusu tarih içinde ağırlıklı olarak İskandinav va Alman kökenli göçmenleri barındırmış olsa da, günümüzde bu tabloya başta Somali ve Vietnam kökenliler dahil olmak üzere birçok değişik etnik grup eklenmiştir.Kent aynı zamanda ülkenin öğrenci nüfusu bakımından en büyük okullarından biri olan Minnesota Üniversitesi’nin ana kampüsünün bulunduğu yerdir.

Amerika Birleşik Devletleri (kısaca ABD) (İngilizce: United States of America (USA), ayrıca Birleşik Devletler olarak da bilinir), elli eyalet ve bir federal bölgeden oluşan bir federal anayasal cumhuriyettir. Ülkenin çoğu (48 eyaleti olan Kıta ABD’si ve ülkenin federal bölgesi olan Washington, DC), Kuzey Amerika’nın ortasında, Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu’nun arasında bulunmaktadır. Bu ülkenin vatandaşlarına Amerikalı veya Amerikan denir.Kuzeyinde Kanada, güneyinde ise Meksika ile sınırı bulunur. Alaska bölgesi, kıtanın kuzeybatısında bulunarak doğusunda Kanada ve batısında Bering Boğazı’nın öbür tarafında bulunan Rusya’nın arasında bulunmaktadır. Hawaii eyaleti, Büyük Okyanus’un ortasında bulunan bir takımadadır. Ayrıca Karayipler ve Büyük Okyanus’ta bulunan denizaşırı topraklarasahiptir. Resmî kuruluş tarihi 4 Temmuz 1776′dır.Doğuda Atlas Okyanusu’ndan, batıda Büyük Okyanus’a kadar 4.500 km genişliğindedir. Alaska ve Hawaii’yi de içine alan Amerika Birleşik Devletleri’nin 9 milyon kilometrekareden fazla yüzölçümü vardır. Hawaii ise, Büyük Okyanus’ta olup, kıta üzerindeki Amerika Birleşik Devletleri’nden 3.200 kilometre uzaklıktadır. Alaska 50 eyaletin içinde yüzölçümü en büyük olanıdır. Ülkenin güney tarafında bulunan Teksas bu bakımdan ikinci sırada gelmektedir. Amerika ülkesi, Basın Özgürlüğü Endeksinde 46. sırada yer almaktadır.

Bütün dünyayı Franchise zincirleriyle saran ve dünya insanlarının favori kahvelerini yapan Starbucks Coffee’nin doğduğu yer olan Seattleşehri en kuzeybatı uçta yer alır. Batı Washington eyaletine bağlı olan Seattle şehri Kanada sınırında yer alır ve Portland eyaletine de 2-3 saatlik bir mesafede bulunur. Havaalanının ismi Seattle Tacoma Airport’tur. Tacoma Airport’tan birçok destinasyona uçabilirsiniz.

Starbucks Coffe’nin Doğduğu Şehir Seattle

Seattle yeşilin ve mavinin muazzam bir ahenkle buluştuğu, refah seviyesi oldukça yüksek, çevre adacıklarla harika bir senfoni oluşturan bir Amerikan şehridir. Seattle denince akla ilk gelen kuşkusuz Starbucks Coffee’dir. Starbuck Coffee 1971 yılında burada doğmuştur. Alaska’ya da diğer eyaletlere göre çok daha yakın bir coğrafyada bulunması halkın büyük bir kısmının Alaska’da balıkçılık sektöründe çalışmasının önünü açmıştır. Alaska’da balık fabrikaları bulunan insanlar genelde Seattle’da ikamet eder. Seattle’dan deniz yoluyla Alaska’ya yolculuk etmem mümkündür. Bu yolculuk esnasında türlü deniz hayvanlarını görebilir, el değmemiş coğrafyalardan geçerken doğanın tadına varabilirsiniz. Alaska’da çalışacak work and travel öğrencilerinin uçuşları da genelde Seattle üzerinden ferry veya uçakla olur. Sezon bitiminde wat öğrencilerini transfer eden balık fabrikaları öğrencileri genelde Seattle ya da Anchorage’ye uçururlar. Amerika Haritasına bakarak detayları görebilirsiniz.

Bir Metropol ve Doğa Cenneti

Bazı Amerika eyaletleri daha metropol olmakla birlikte bazılarında daha dingin ve yavaş bir yaşam hakimdir. Seattle’ı diğer Amerikan eyaletlerinden ayıran en önemli farklardan birisi de bir metropol şehri olmasının yanı sıra aynı zamanda doğanın ve sıcaklığın da tadına vardırabilmesidir. Gökdelenli sokaklardan yürüdükten sonra kısa süreli ferry turlarıyla yan adacıklara gidebilir doğanın insanlara sunduğu eşsizliklerin tadını çıkarabilirsiniz. Kanada sınırına çok yakın olması bir taşla iki kuş vurmanıza imkan vermekte ve Kanada’ya ziyaretiniz özendirmektedir. Vancouver’u da bu vesile ile görebilirsiniz.

Seattle’da Gezilecek Yerler

Pike Place Market’i görmeden gelmeyin…

Şehrin dokusuyla bütünleşmiş şirin bir alışveriş merkezi olan Pike Place Market Seattle ile bütünleşmiş bir merkezdir. Balıkçılardan tutun rıhtımdaki bar ve kafeleri, az ilerdeki ilk Starbucks Coffee mağazası ile kendinizi çok rahat hissedebileceğiniz huzur dolu mekanları barındırır. Seattle ülkemiz koşullarında düşünürsek İzmir İstanbul karışımı bir şehirdir. Hem huzurun hem metropol olmanın özelliklerini potasında eritmiştir.

Seattle Premium Outlet Center…

Work and travel öğrencilerinin ve bölgeye gelen yerli yabancı turistin uğramadan geçmediği mekandır Seattle Premium Outlet Center. Çok sayıda outlet centerin bir arada bulunduğu, mağazaların yan yana bulunması nedeniyle çok kolay gezilebilen ve çoğu ünlü markayı çok ucuza bulabileceğiniz bir merkezdir. Birgün Seattle’a yolunuz düşerse uğramadan geçmemeniz gereken noktalardandır.

İklimi genelde yağışlıdır. Kışlar çok aşırı soğuk geçmez. Yağmurların etkisiyle yemyeşil bir kent olmuştur. Hatta bu özelliğinden dolayı Seattle evergreen city olarak da bilinir. Batı Washington’ın en ünlü şehirlerinden birisidir. Seattle Supersonics adındaki NBA takımı şu an ligde değildir. Qwest Arena’da Seattle Seahawks isimli Amerikan futbolu takımı başarılı sezonlar geçirmektedir. Seattle Mariners ise baseball takımının ismidir. Seattle’da yapılması gerekenler arasında Seahawks ve Seattle Mariners maçlarına gitmeyi ön sıralara almalısınız. Ne kadar büyük keyif alacağınızı göreceksiniz.
Nirvana, Alice in Chains, Pearl Jam, Soundgarden gibi pek çok grunge müzik grubunun da anavatanı, bu mizklerin ve grupların doğduğu yer yine Seattle’dır. Kısacası Seattle’da yapacak çok şeyiniz var. Hemen travel top 10’unuza Seattle’ı ekleyin ve Amerikada Gezilecek Yerler listenizi çıkarın.

 

 

 

Minneapolis – Amerika Uçak Bileti için bizi arayın.

 

 

Minneapolis,Amerika
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

 

 

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

  Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler