Asya 444 3 102

Lenkeran – Azerbaycan Uçak Bileti

Lenkeran – Azerbaycan Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Lenkeran (Azerice: Lənkəran), Azerbaycan’da şehir. Lenkeran Rayonu’nun idari merkezidir. Lenkeran Azerbaycan Cumhuriyetin’in güney bölgesinde yerleşen en büyük şehirdir.Lenkeran şehrinin nüfusu 2008 hesaplarıyla 205.244 kişidir.

Bakü’ye olan uzaklığı

268 km

Nüfus

213,2 bin kişi

Nasıl gidilir

Karayoluyla: Bakü-Lenkeran otobüsleriyle 6 saatte
Demiryoluyla: Bakü-Astara – 9 saatte

Lenkeran Azerbaycan’ın güney doğusunda, Hazar Denizinin kıyısında yer alır. Ülkenin en canlı ve güzel şehirlerinden biridir. Şehrin en ayırt edici güzellikleri muhteşem mimarisi, harika iklimi ve olağanüstü doğa manzaralarıdır. Verimli toprakları çok iyi tarım yapılmasına yardımcı olmakta, termal su kaynakları turistleri ve sağlığına önem verenleri buraya çekmekte, gezilip-görülecek eski tarihi ve kültürel yerlerinin bolluğu ise tarih meraklılarının buraya ilgisiz kalmamasını sağlamaktadır.

Lenkeran vilayeti popüler turistik güzergâhların merkezinde bulunmaktadır. Bölgenin bir kısmı Hazar Denizinin mucizevi tedavi edici özellikleri bulunan siyah kumlu kıyılarında yer almaktadır.Lenkeran’daki Haftoni bölgesi tarihi binaları ve ziyaretçilerin Haftoni ormanlarında bulunan şifalı İsti-su kaynağından gelen suyla dopdolu bir tedavi küründen geçebilecekleri tedavi amaçlı Lenkeran Sanatoryumu ile ünlüdür. Narimanabad bölgesi Sara Yarımadasındadır. Bir tarafı Hazar Denizinin sularıyla yıkanmakta, diğer yanında ise ağaçlık Kızılağaç Milli Parkı uzanmaktadır. 1956 yılına kadar ayrı bir adayken bu tarihten sonra ada ile Liman şehri arasına, kara tarafına Sara adasının statüsünü ciddi biçimde değiştiren bir baraj yapılmıştır. Günümüzde bu yerler gür ormanlarla kaplıdır ve eko turizm sevenlerin büyük ilgisini çekmektedir.

Lenkeran’da çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Bunlar içinde en ilgi çekici olanı Lenkeran Kalesi, daha doğrusu onun günümüze kadar gelebilmiş olan bazı bölümleridir. Kale XVIII. yüzyılda yapılmış ve Talış Hanlığının en önemli tahkimatlarından biri olarak bilinmektedir. Kale duvarları büyük biçimleri ve sağlam diş sıralarıyla devasa bir izlenim yaratmaktadır. Kale Ortaçağa özgü olan bir hendekle çevriliydi ve gerekli olduğunda bu hendek suyla doldurulmaktaydı. Kalenin başlıca bölümleri saldırganların en yoğun ateşine maruz kalan kuzey ve güney kuleleridir. Kalenin içinde ayrıca bir şehir pazarı bulunmaktaydı ancak bu pazar yerine yüzyıl önce iki cami yapılmıştır, bu camiler zamanla tüm bölgedeki hacıların en fazla ziyaret ettikleri yerler haline gelmiştir.

Azerbaycan veya resmî adıyla Azerbaycan Cumhuriyeti (Azerice: Azərbaycan Respublikası /ˈɑzæɾbɑjdʒɑn ɾespublikasɯ/), Batı Asya ile Doğu Avrupa’nın kesişim noktası olan Kafkasya’da yer alan ülkedir. Güney Kafkasya’nın en büyük yüzölçümüne sahip ülkesi olan Azerbaycan’ın doğusunda Hazar Denizi, kuzeyinde Rusya, kuzeybatısındaGürcistan, batısında Ermenistan ve güneyinde İran ile komşudur. Kendisine bağlı olan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nin ise kuzey ve doğusu Ermenistan ile, güneyi ve batısı İran ile çevrilmiştir, Türkiye ile de 17 km’lik sınırı bulunmaktadır.

Azerbaycan, zengin kültürel mirasa sahiptir. Müslümanların çoğunlukta olduğu ülkeler arasında opera, tiyatro gibi sahne sanatlarını barındıran ilk ülke olma özelliğini taşır. Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti 1918 yılında kurulmuştur, ancak iki yıl sonra 1920, 26 Nisan’da Kızıl Ordu sınırı geçerek Azerbaycan’a girmiş, 28 Nisan 1920′de Azerbaycan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti kurulmuş ve ardından Sovyetler Birliği topraklarına katılmıştır. Ülkenin tekrar bağımsızlığını kazanması 1991′de Sovyetler Birliği’nin dağılması ile gerçekleşmiştir. Karabağ Savaşı sırasında Ermenistan, Dağlık Karabağ bölgesini ve bu bölgenin çevresindeki yedi rayonu işgal etti. Dağlık Karabağ’da ortaya çıkan Dağlık Karabağ Cumhuriyeti, fiilen savaşın sona ermesinden bu yana bağımsız olmasına rağmen, diplomatik anlamda hiçbir devlet tarafından tanınmamaktadır ve Azerbaycan’a bağlı bir de jure bölge olarak kabul edilmektedir.

Lenkeran – Azerbaycan Uçak Bileti için bizi arayın.

Lenkeran,Azerbaycan
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

  Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler