Air China 444 3 102

Kaoshiung – Tayvan Uçak Bileti

Kaoshiung – Tayvan Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Kaohsiung (Çince: 高雄市; pinyin: Gāoxióng Shì), Tayvan’ın altı özel belediyesinden biri ve en büyük ikinci şehridir. Şehir güneybatı Tayvan’da Tayvan Boğazı’nın kıyısında yer almaktadır. Yüzölçümü 2,946.2527 km² olan şehrin nüfusu Kasım 2014 itibarı ile 2.7 milyonun üzerindedir. Kaohsiung 17. yüzyıldan itibaren ticaret ile geçinen küçük bir köyden güney Tayvan’ın siyasi, ekonomik, ulaşım, imalat, arıtma, gemi yapımı ve sanayi merkezi haline geldi.

Kaohsiung Uluslararası Havalimanı Tayvan’ın en büyük üçüncü havalimanı olup Kaohsiung Limanı ise Tayvan’ın en büyük limanıdır. Tuntex Sky Kulesi şehrin en yüksek binası olup aynı zamanda şehrin simgelerinden biridir. Kaohsiung ayrıca 2009 Dünya Oyunları’na ev sahipliği yapmıştır.

Tayvan , Doğu Asya’da Çin’in ve Japonya’nın güneyinde, Filipinler’in kuzeyinde bir adadır. Günümüzde Tayvan adı, Tayvan (Formoza) adasıyla birlikte Büyük Okyanus’undaki Lanyu ve Lüdao adaları, Tayvan Boğazı’ndaki Penghu, Matzu ve Kinmen adaları gibi Çin Cumhuriyeti yönetimi altındaki topraklara işaret etmektedir.

Coğrafi Konum 

Taiwan, Çin’in adalardan oluşan bir eyaletidir. Çin’in ana kıtasının güneydoğusunda yer alan Taiwan eyaleti, Taiwan adası ve bu adaya bağlı diğer adalar ile Penghu takımadalarını kapsayan toplam 80’i aşkın adadan oluşuyor. Taiwan’ın kara yüzölçümü yaklaşık 36 bin kilometredir.

Taiwan, kuzeyinde Doğu Çin Denizi, kuzeydoğusunda Ryu-Kyu takımadaları, doğusunda Pasifik Okyanusu, güneyinde Bashi (Chan) Boğazı ve Filipinler ile komşudur. Batısında Çin’in ana kesiminin Fujian eyaletiyle karşı karşıyadır ve bu eyalet ile arasında Taiwan Boğazı bulunmaktadır. Boğazın iki yakasının en dar yeri 130 kilometredir. Taiwan eyaleti, Batı Pasifik Okyanusun deniz yolunun merkezinde yer almasından dolayı çok önemli stratejik konuma sahiptir.

Coğrafi yapı ve görünüm

Çin’in en büyük adası olan Taiwan adasının yüzölçümü, tüm eyaletin yüzölçümünün yüzde 97’sini oluşturuyor. Birçok dağ bulunan adada dağ ve tepelerin yüzölçümü tüm eyalet topraklarının üçte ikisini oluştururken, ovalar ise üçte birine varmıyor. Adada Zhongyang, Yushang, Xueshang, Alishang ve Taidong gibi dağ silsileleri bulunuyor. Ortası yüksek, iki yanı alçak olan ve adanın güneyinden kuzeyine boydan boya geçen Zhongyang Dağı’ndan doğuya ve batıya doğru yüksekliğin düşmesi, Taiwan adasının coğrafi özelliğini oluşturuyor. Yushang Dağı’nın Yushan tepesi deniz seviyesinden 3997 metre yüksekliğiyle Taiwan’ın en yüksek noktasıdır.

Taiwan Boğazı

Taiwan Boğazı, güneyden kuzeye yaklaşık 380 kilometre uzunluğunda, doğudan batıya ortalama 190 kilometre genişliğindedir. Boğazın en dar kısmı Taiwan’daki Xinzhu ile Fujian eyaletinin Pingtan bölgesi arasında 130 kilometredir. Hava açık olduğu günlerde Fujian eyaletinin deniz sahilinden Taiwan’a bakıldığında Taiwan tepesi üzerindeki sis ve bulutlar net olmasa bile görülebiliyor ve Taiwan’ın kuzeyindeki Jilong tepesi fark edilir.

İklim ve ürünler

Tüm Taiwan eyaletinin iklimi, ılıman ve tropikal kuşaklar arasında kalarak tropikal ve astropikal bir özelliğe sahiptir. Dört tarafı denizle çevrili olmasından dolayı ve muson rüzgarlarının etkisiyle adanın iklimi yılın her mevsimi rahattır, kışları çok soğuk, yazları çok sıcak olmaz. Yıllık ortalama hava sıcaklığı dağlar dışında yaklaşık 22 derece civarındadır. Adanın çoğu bölgelerinde hiçbir zaman ayaz ve kar görülmez. Kar hattı, deniz seviyesinin 3 bin metre üstündedir. Taiwan’da yağışlar çoktur ve tayfun etkisi altındadır.
Taiwan’daki orman yüzölçümü tüm eyalet topraklarının yüzölçümünün yarısını geçerek, Avrupa’nın dağ ve ormanlarıyla tanınan ülkesi İsviçre’deki orman yüzölçümüne göre bir misli daha büyüktür. Adanın kereste rezervi 30 milyon metreküptür. Farklı iklim özelliklerinin etkisiyle Taiwan’da yaklaşık 4 bin ağaç ve orman çeşidi var. Taiwan adası, tropikal, astropikal, ılıman ve kutup bölgesi ağaç çeşitleriyle Asya’nın en tanınmış doğal botanik bahçesi olarak adlandırılıyor. Ekonomik değerli orman yüzölçümü tüm eyaletteki ormanın beşte dördünü oluşturuyor. Taiwan’daki kâfur ağacı dünyaca ünlüdür. Kâfur ağaçlarından çıkartılan kâfur topları ve kâfur yağları, Taiwan adasına özgü ürünlerdir. Bu ürünlerin üretim miktarı dünya toplamının yüzde 70’ini oluşturuyor.

Dört tarafı denizle çevrili olan Taiwan, ılık ve soğuk deniz akıntılarının birleştiği yerde olmasından dolayı zengin deniz ürünlerine sahiptir. Balık çeşidi 500’ü geçer. Kao-hsiung, Jilong, Suao, Hualiang, Xingang ve Penghu, ünlü balık alanları arasında önde gelirler. Bunun yanısıra, Taiwan’da üretilen deniz tuzu da ünlüdür.

Kaoshiung – Tayvan Uçak Bileti için bizi arayın.

Kaoshiung,Tayvan
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

  Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler