Avrupa 444 3 102

Kandiye – Yunanistan Uçak Bileti

Kandiye – Yunanistan Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Kandiye (Yunanca. Ηράκλειο(ν), İraklio(n)Heraklion olarak da bilinir), Yunanistan‘ın Girit Adası‘nın en büyük şehri ve yönetim merkezi. 173.993 kişilik nüfusu ile Girit‘in birinci, Yunanistan‘ın dördüncü büyük şehridir. Ayrıca Girit’in dört idarî bölümünden biri olan aynı adlı ilin (nomos) merkezidir. Adanın kuzey kıyısında, eski Minos Uygarlığı‘nın başkenti olan Knossos‘un hemen kuzeydoğusunda yer alır.Kandiye, İraklio ya da diğer adıyla Heraklion, Girit’in en büyük şehri ve başkentidir. Yunanistan’ın nüfus bakımından en büyük şehirlerinden de biridir ayrıca. Knossos, Avrupa’nın en eski antik şehrinin kalıntıları da Kandiye’de bulunmaktadır. Endulüs’ten gelen Arablar şehri ele geçirdiklerinde Girit Emirliğini kurup adanın başkentini İraklio’ya taşıyıp orada daha büyük yeni bir şehir inşa edip adını Rabd al-hendek koymuşturlar. Adada bu ad günlük kullanıma handaks ve sonrasında handakas olarak geçmiş, adanın adı sonrasında Latinler tarafından kandiya olarak telafuz edilmiş ve tüm adayı kandiye olarak adlandırmışlardır. Osmanlılar da Kandiye adını kullanmışlardır. 19. Yüzyılda Kandiye yerine bölgenin antik döneme ait adı İraklio (Herkül’ün şehri) kullanılmaya başlanmış ve günümüz Yunanistan’ında da Kandiye şehri resmi olarak İraklio (Ηράκλειο) olarak adlandırılmaktadır.

Kandiyede Bulunan Müzeler:

Heraklion Arkeoloji Müzesi

Yunanistan’ın en büyük ve en önemli müzelerinden biridir. Girit’in Neolitik döneminden Roma İmparatorluğu dönemine kadar tarihi ile ilgili buluntuları sergilemektedir. Dünyanın en önemli ve geniş Minoan medeniyeti koleksiyonuna sahiptir. Müze 1937-1940 yılları arasında yapılmıştır.

Diğer müzeler

Cretaquarium

Girit Tarih Müzesi

Doğa Tarih Müzesi

Nikos Kazancakis Müzesi

Ve daha bir çok müzeye ev sahipliği yapmaktadır.

Girit Adası’nda şimdiye dek Paleolitik döneme ait hiçbir arkeolojik bulguya rastlanmamıştır. Adadaki ilk insan izlerinin görülmesi bundan 9000 yıl öncesine Neolitik Çağ’a tarihlendirilmektedir. En erken bulgular da Neolitik Dönem’e aittir. Bu dönemden kalma seramik eserlerin Anadolu’da gün yüzüne çıkarılan çağdaşlarına bakıldığında aralarında görülen büyük benzerlikle, Girit’e ilk yerleşenlerin Anadolu’dan göç eden bir topluluk olduğu ortaya çıkmaktadır. Girit Adası’nda Neolitik döneme ait olarak gün yüzüne çıkarılan bulgular arasında yerleşik yaşam süren toplumun ilkel konutları, çeşitli araç – gereçler ve ana tanrıça idolleri de vardır. Çevre kültürlere bakıldığında Anadolu, Yunanistan, Mezopotamya ve Mısır kültürlerine ait şeylerin de Girit topraklarında bulunmuş olması Giritlilerin çevre kavimlerle ticarete bu dönemde başladığını ortaya koymaktadır.

Tunç Çağı’nın başlangıcı Girit Adası’nda MÖ 2600′lere rastlar. Bu dönemde adada ilk kez metal kullanılmıştır. Arthur Evans’a göre ilk metal adaya sığınan Mısırlılar tarafından getirilmişti. Ancak ilerleyen arkeoloji çalışmalarının yardımıyla ortaya çıkan yeni bulgular ışığında bu görüş bırakıldı ve adaya ilk metalin Anadolu’dan geçtiği anlaşıldı. Bu dönemde Girit Adası komşu adalar ile de ticarte ilişkilerini geliştirdi. Çevre uygarlıklar ile karşılaştırıldığında denizcilikte çok daha ileri olan Girit’in en önemli kenti Knossos da bu dönemde ön plana çıkmaya başladı.

Girit Adası’nda şimdiye dek Paleolitik döneme ait hiçbir arkeolojik bulguya rastlanmamıştır. Adadaki ilk insan izlerinin görülmesi bundan 9000 yıl öncesine Neolitik Çağ’a tarihlendirilmektedir. En erken bulgular da Neolitik Dönem’e aittir. Bu dönemden kalma seramik eserlerin Anadolu’da gün yüzüne çıkarılan çağdaşlarına bakıldığında aralarında görülen büyük benzerlikle, Girit’e ilk yerleşenlerin Anadolu’dan göç eden bir topluluk olduğu ortaya çıkmaktadır. Girit Adası’nda Neolitik döneme ait olarak gün yüzüne çıkarılan bulgular arasında yerleşik yaşam süren toplumun ilkel konutları, çeşitli araç – gereçler ve ana tanrıça idolleri de vardır. Çevre kültürlere bakıldığında Anadolu, Yunanistan, Mezopotamya veMısır kültürlerine ait şeylerin de Girit topraklarında bulunmuş olması Giritlilerin çevre kavimlerle ticarete bu dönemde başladığını ortaya koymaktadır.

Kandiye Arkeoloji Müzesi (Heraklion Archaiological Museum)

 

Girit, insanlık tarihinde zengin ve derin bir tarihçeye sahip, arkeolojik sitleri ve müzeleriyle meşhur bir adadır. Adanın ziyaretçileri, sadece arkeolojik ziyafetle de kalmaz, geleneksel Giit sanatının sergilendigi folklore müzeleri ve Doğa Tarihi Müzeleri’nden de yararlanabilir.Adanın en önemli müzesi olan, Kandiye Arkeolojik Müzesi, aynı zamanda, Yunanistan’ın da, en  göze çarpan ve büyük müzelerinden biridir.
Sergileri, tarihin 5500 yılının temsil edildigi görselleri içerir. Burada, tüm Minos Medeniyeti izlenebilir. Bina, 2. Dünya Savaşı’ndan once şehir merkezinde inşa edilmiş ve yakın zamanda, daha fazla sergiye ev sahipliği yapabilecek şekilde genişletilerek yenilenmiştir.  Pazartesi günleri hariç  08.00’den 20.00’ye dek ziyaret edilebilir. Pazartesi günleri bu sure, 9.00-16.00 arasına indirgenmiştir. Giriş ücreti 6 Avro’dur ve eger Arkeoloji Muzesi, Knossos sit alanı ve Kandiye Muzesi’ne kombine bir bilet alınırsa bu fiyat  10 Avro olarak daha avantajlı bir hale dönüşür. 18 yaşın altındakiler ücretsiz olarak, öğrenciler ise, öğrenci kimliklerini ibraz etmeleri halinde indirimli bir ücretle tarifelendirilir.   Muze, aşagidaki tarihlerde ücretsiz olarak ziyaret edilebilirsiniz.


Sahiller

Girit, toplam 1000 km.’yi aşan kıyı boyu ile Yunanistan’ın en büyük adasıdır. Güneyde bulunmasının verdiği avantajla, turizm için elverişli, ılıman bir iklime sahiptir. Bazı Giritliler için, yüzme mevsimi erkenden, Nisan’da başlayıp, Ekim sonunda biter. Yaz sezonunun ilk aylarında, sahiller genellikle, güneş ve sıcak havanın tadını çıkarmaya gelen Kuzey Avrupalı turistlerle doludur. Ada, Temmuz ayının ortalarından, Ağustos sonuna kadar en yoğun dönemini yaşar. Bu dönemde, Girit’e akın eden Yunanlı ve yabancı turistler, adayı canlı bir turistik destinasyona çevirirler. Kalabalık ve gürültüden hoşlanmasanız bile, Girit herkesin gereksinimlerini karşılayacak kadar büyüktür. Turist rehberlerinde yer almayan, pek bilinmeyen ve çoğu zaman erişimi kolay olmayan sahiller, onlara ulaşmaya çalışırken yaşadığınız sıkıntılar karşısında, güzellikleriyle kendilerini kolayca affettirirler. Bu “gizli cennetler” genellikle, dağların neredeyse denize kadar inerek, ulaşımı zorlaştırdığı güney kısımda bulunur. Tavsiyemiz, bu tip vahaları keşfetmeniz için yerlilerden yardım istemenizdir. sitesi olan, farklı sahiller bulunmaktadır. Kumun ve çakıl taşlarının bulunmadığı, tatilcilerin havlularını yalnızca falezlere serebildiği sahiller de mevcuttur. Bazı sahillere arabanızla rahatça ulaşırken, bazıları için yürümeniz ve hatta biraz tırmanmanız gerekebilir. Yüksek falezlerle çevrili olduğundan, sadece denizden ulaşımı mümkün olan sahiller de vardır. Sık rastlanmasa da, doğal gölge sağlayan ağaçların bulunduğu sahillere de rastlanır, ancak bu noktalar sabahın erken saatlerinden itibaren hemen kapılır ve dolar.

 

 

 

 

Kandiye – Yunanistan Uçak Bileti için bizi arayın.

 

Kandiye,Yunanistan
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

 

 

 

İçkilere g

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

  Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler