Africa JUB

Entebbe – Afrika Uçak Bileti

Entebbe – Afrika Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Başkent Kampala’ya 40 km. uzaklıktaki Entebbe, Afrika kıtasının en büyük gölü olan Victoria Gölü’nün kıyısında yer alıyor. Kent, İngiliz sömürgesi olduğu dönemde ülkenin başkentiyken, günümüzde uluslararası ölçekte havaalanı ile Uganda destinasyonunun giriş kapısı.Şehir yollarında karşınıza çıkacak sevimli maymunlar, halkın temel besini olan muzun gündelik yaşamda akıl almaz çeşitteki kullanımı, vahşi doğasının nefes kesen görüntüleri ile Entebbe sıradışı bir deneyim yaşamak isteyenler için özel bir köşe.Bölge; ayrıca uzun otsu bitkiler ile seyrek ağaçların bulunduğu savan ovalarına, dağlık bölgelere ve yağmur ormanlarına sahip. Zengin ekosistemi ile sayıları gittikçe azalan dağ gorilleri ile safariye de olanak tanımakta.

Uganda ya da resmî adıyla Uganda Cumhuriyeti, Afrika kıtasının doğu kesiminde yer alan ve denize kıyısı olmayan bir kara ülkesidir. Ülkenin sınır komşularını kuzeyde Güney Sudan, doğuda Kenya, güneyde çoğu sınırı Victoria Gölü ile oluşan Tanzanya, güneybatıda Ruanda ve batıda ise Demokratik Kongo Cumhuriyeti oluşturmaktadır. Ülkenin başkentiKampala’dır.

Ülke içerisinde özerk bir krallık olan Uganda Krallığı da yer almaktadır.

Uganda Gezilecek Yerleri

Özerk bir Krallık olan Buganda Krallığının ülke içerisinde yer aldığı, derin ormanlar ve Beyaz Nil Nehrinin bulunduğu, 241.038 kilometre kare yüz ölçümüne sahip, Afrika kıtasının otuz birinci büyük ülkesi olan ve Başkenti Kampala olan ülke Uganda’dır.

Uganda Nüfusu

241.038 kilometre kare yüz ölçümüne sahip Uganda’nın nüfusu, 24.227 milyondur. Ülke nüfusunun yüzde 2’lik bir kesimi 65 yaş üzeri olmak ile birlikte, yüzde 70’lik kesimi 0 ile 24 yaş aralığındadır. Ülkede şehirde yaşayanların oranı yüzde 15 gibi düşük bir seviyede görülmektedir. Nüfusun yüzde 60’ı Bantu etnik grubu tarafından oluşturulmaktadır.

Uganda Önemli Şehirleri

Uganda Cumhuriyeti dört bölge ve bu bölgelere bağlı yüz on iki ilçeye ayrılmış durumdadır. Ülkenin en önemli şehirleri; 815 bin nüfusa sahip yedi tepenin üzerine kurulmuş vaziyette olan ülkenin başlıca finans, ticaret ve sanayi merkezi konumunda bulunan, beş ve dört yıldızlı otelleri ile dikkat çeken, tarihi öneme sahip eserleri ile ön planda olan Başkent Kampala, Tororo, Gulu, Jinja, Lira, Mukono, Kasese, Mbarara ve Masaka’dır.

Uganda Din ve Konuşulan Dil

Uganda Cumhuriyetinde bulunan nüfusun yüzde 85’i Hıristiyan’dır. Nüfusun büyük bir çoğunluğu Katolik mezhebine, yüzde 36’lık bir kısmı ise Anglikanizm inancına göre yaşamını sürdürmektedir. Sünni mezhebine dâhil Müslümanların nüfus miktarı ise, yüzde 12 seviyesindedir. Uganda Cumhuriyeti resmi dili İngilizce olmak ile birlikte 2005 yılında kabule dilen bir yasa ile Swahilice dili de resmi dil statüsüne alınmış bulunmaktadır. Swahilice dilinin askeri birlik ve polis merkezlerinde kullanılması ve sivil hayatta nerede ise hiç kullanılmaması dikkat çekicidir.

Uganda İklim / Ne Zaman Gidilir

Uganda Cumhuriyetinde tropikal iklim egemendir. Ülkenin coğrafik yapısının 1000 metre seviyelerinde olmasından ötürü tropikal iklimin meydana getirdiği sıcaklık fazla hissedilmemektedir. Ülkenin kuzey doğu kesimlerinde yarı kurak iklim gözlenmektedir. Ülkeye ziyaretlerde bunaltıcı sıcakların yaşanmadığı Aralık ile Şubat ayı dönemleri tercih edilmelidir.

Uganda Gezilecek Yerler

Kampala, Jinja, Fort Portal, Murchison Falls National Park, Mbale Uganda, Lake Mburo National Park, Bwindi Impenetrable National Park, Gulu, Kisoro, Kueen Elizabeth National Park, Kasese, Kibale National Park, Mount Elgon National Park gezilecek yerler arasında ön planda yer almış olan yerlerdir.

Uganda Tarihi Yerleri

Uganda Museum, Rubaga Cathedral, Entebbe, Bağımsızlık Anıtı, Nommo Sanat Galerisi, Kasubi Hill, Kibuli Camii, Namirembe Anglikan Katedrali, Kampala Hill Ve Lugard Kalesinin kalıntıları ve Lubaga Hill’de bulunanRubaga Katolik Katedrali, Kasubi Tabyaları tarihi dokular açısından gezilebilecek yerler arasında yer almaktadır.

Uganda Gece Hayatı

Uganda’da renkli bir gece hayatı bulunmamak ile birlikte, özellik ile Başkent Kampala’da bulunan Al’s Bar tüm Uganda’da en çok bilinen ve tercih edilen barlar arasında ön sırada yer almaktadır.

Uganda Ne Yenir / Ne İçilir

Uganda Cumhuriyetinde yerel mutfaklar ön plana çıkmaktadır. Her bölgenin kendine has bir mutfağı olması dikkat çekicidir. Matooke adı verilen muz çeşidi, tavuk ya da et güveç ve tatlı patates geleneksel gıdalar arasında bulunmaktadır. Bezelyeli ve soya soslu tavuk göğsü en çok tercih edilen lezzetlerden olmak ile birlikte, dana yahni de sevilen yemekler arasında bulunmaktadır. Özellik ile Başkent Kampala’ya özgü Luwombo adı verilen yer fıstığı ve etten oluşan yemek tadılması gereken lezzetler arasında bulunmaktadır.

Uganda Nasıl Gidilir

Uganda Cumhuriyetine Entebbe uluslararası hava alanı ve Arua hava alanı aracılığı ile ulaşmak mümkündür. Ülkeye Eagle Air hava yolu şirketi, Ethiopian Airlines hava yolu şirketi, Türk Hava Yolları hava yolu şirketi, Emirates hava yolu şirketi, Rwand Air hava yolu şirketi seferleri ile ulaşım sağlanmaktadır.

 

Entebbe – Afrika Uçak Bileti için bizi arayın.

 

 

Entebbe,Afrika
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

 

 

 

 

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

  Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler