Africa 444 3 102

Durban – Güney Afrika Uçak Bileti

Durban – Güney Afrika Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Durban (Zulu: iTheku) Güney Afrika Cumhuriyeti’nde Hint Okyanusu kıyısında ülkenin ikinci büyük, aynı zamanda eThekwini metropolitan alanının merkezi ve de en büyük şehridir. Metropolitan alan nüfusu 3.346.799 (2004) olup, içinde yer aldığı KwaZulu-Natal vilayetinin de en büyük şehridir.

Şehir, büyük bir kültür, ticaret, turizm ve de sanayi merkezidir. Durban limanı Afrika kıtası’nın en işlek limanıdır.

Ilıman, astropikal iklimi ve de Hint Okyanusu kıyısındaki birbirinden güzel plajları sayesinde şehir uluslararası bir üne sahiptir. Çok sayıda büyük otellerin, birbirinden güzel parkların yer aldığı şehrin sahil bandı bir cazibe merkezi olup, Altın Şerit (İngilizce: Golden Mile) ismiyle de anılmaktadır. Botanik bahçeleri ve de uShaka Marine World adı ile de anılan dünyadaki türünün en büyüklerinden biri olarak kabul edilen Akvaryum yine bu şeritte yer almaktadır. Zamanında ülkenin en önemli turizm merkezi olan şehir, 90′lı yıllardan itibaren bu özelliğini Cape Town şehrine kaptırmıştır.

Şehir, son yıllarda yapılan önemli altyapı yatırımları sayesinde önemli bir Kongre merkezi olarak ta öne çıkmaktadır. Şehirdeki, The International Convention Centre (ICC) ismiyle bilinen Kongre merkezi, Afrika’nın en önemli, 2005 yılında ise dünyada dördüncü en büyük Kongre merkezi seçilmiştir.

Afrika’da Gezilecek Yerler

Afrika’da gezilecek yerler arasında bana en cazip Güney Afrika, Svaziland Krallığı ve Botsvana geldi. Kıtanın kuzeyinde mevsim yaz, sıcaklık 50 dereceyi buluyor. Yazın Mısır’da yaşamış ve Fas’a gezmeye gitmiş arkadaşlarımdan dinlediklerim hiç iç açıcı değil, yere yapışmaktansa ben güneye yöneldim. Afrika kıtasındaki ülkeler arasında Tanzanya ve Kenya çok tercih ediliyor fakat ekvator hattındaki bu ülkelere dilediğiniz zaman gidebilirsiniz.

 

Afrika Hava Durumu ve İklimi

Temmuz ve Ağustos aylarında Afrika’da mevsim kuzeyi ve ortasında yaz, güneyinde kış. Çöl ikliminin yaşandığı Botsvana’da (Botswana) kışın hava sıcaklığı ortalama gece 3, gündüz 23 derece olsa da bulut hiç olmadığı için geceleri sıfırın altına düşüyor ve don oluyor. Svaziland (Swaziland) küçük bir ülke, kış mevsimi kuru ve serin, hava sıcaklığı gündüz 22, gece 8 derece civarında.

Yüzölçümü Türkiye’nin yaklaşık 1,5 katı olan Güney Afrika (South Africa) büyük bir ülke, güneyde Akdeniz iklimi, iç bölgelerde ılıman, kuzey doğuda ise alt tropikal iklim hakim. Kışın hava sıcaklığı gece -2 ila 7 derece, gündüz 16 ile 25 derece arasında değişiyor. Afrika seyahati boyunca gece-gündüz sıcaklık farkları çok fazla olacak. Afrika gezisi için yine de iyi bir mevsim. Latin Amerika gezim de Güney Yarıküre’de Temmuz-Ağustos kış mevsimindeydi.

Afrika Gezisi

En güvenilir kabul edilen İngilizce rehber kitapları yayınlayan LonelyPlanet Afrika gezisi için şunları yazıyor: “Dünyanın başka neresinde aslanların kükreme sesleriyle uykuya dalabilir, veya bir soda gölünden havalanan milyonlarca flamingoyu izleyebilirsiniz? Afrika’nın manzaraları aklınızı başınızdan alır. Bu inanılmaz kıtanın ruhu çöller, dağlar veya göller değil, insanıdır; girişken, ısrarcı, itişip kakışan, terleyen, dans eden, şarkı söyleyen ve kahkahalar atan Afrika insanları birçok gezgine seyahat virüsü bulaştırarak defalarca geri gelmelerine neden olurlar. Afrika halkının dürüstlüğü, sıcak kanlılığı ve canlılığı sizi etkileyecek..”

“Afrika seyahat için kolay bir yer değildir. Bazen moral bozup yıldırır, zorluklar çıkarır. Güçlükler ve ulaşım felaketleri olabilir. Ama televizyonda her gördüğünüze inanmayın; Afrika tamamen iç savaş, salgın hastalık, açlık ve şiddet suçuyla dolu bir cehennem değil. Fantastik, aydınlatıcı, şaşırtıcı, etkileyici ve merak uyandırıcıdır. Afrika gezisi yapmayı bir kez deneyin, yaşamınızın kalan kısmında tekrar gitmenin hayalini kuracağınızı garanti ederiz.”

Güney AFRİKA

Güney Afrika’da ülkenin kuzey doğusundan güney batı ucuna, Johannesburg-Cape Town arasında uzun ve güzel bir tren yolculuğu buldum. 27 saat süren bu 1.600 kilometrelik yataklı tren yolculuğu üç sınıfta yapılabiliyor; ekonomik tren 125TL (630 Rand), birinci sınıf 580TL, çok lüks tren ise 2.200TL ediyor. Sizce ben hangi treni tercih edeyim? Aşağıya yorumlarınızı beklerim. Birinci sınıf olanı yapmamı yazanlara katkıları için hesap numaramı göndereceğim. Lüks olanı ise parasını verseniz yapmam.

Botsvana Cumhuriyeti Gezisi

Botsvana sıradışı vahşi yaşam alanlarına sahip; dünyada en çok fil bu ülkede.

Svaziland Krallığı 

Dünyanın son mutlak monarşilerinden biri olan Svaziland Krallığı, çevre ülkelerle karşılaştırıldığında insanlarının kibarlığı ve barışçılığıyla biliniyor. Geçen sene Svaziland Kralı 3. Mswati, her yıl olduğu gibi önünde dans eden on binlerce genç kız arasından 15. eşini seçti. Kralın eşlerinden dokuzu birlikte Avrupa’ya alışverişe gitmiş, bu savurganlık ülkede tepkiye neden olmuştu. Kralın 24 çocuğu var. Kralıma ne hediye götürsem acaba? Türk kahvesini beğenir mi? Yoksa şu Mısır Çarşısı’nda “Turkish viagra” diye satılan cevizli sucuklardan mı?

Ne yazık ki dünyada en yüksek AIDS oranı Svaziland’da, ülke halkının üçte biri kayıtlı AIDS/HIV hastası, test edilmemiş olanlar da tahminen katılırsa ülkenin yarısı AIDS’li. Her yıl toplam ölümlerin yaklaşık %65’inin nedeni AIDS. Birleşmiş Milletler ülkenin yakında yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu rapor etti. Korkmayın, kimseyle kan kardeşi olmaya veya aşk yaşamaya niyetim yok. Güney Afrika’daki Johannesburg’a yakınlığı ve turistik olmayan bir Afrika ülkesi olduğu için gideceğim. Ayrıca Kuzey Kore‘den sonra bir de krallık iyi gider.Swaziland’da AIDS ile mücadele için bağış yapmak istiyorum, küçük de olsa katkıda bulunmak isteyenler benle iletişime geçebilirler.

 

Afrika Gezisi Hazırlıkları ve Seyahat Sağlığı

Yapacağım Afrika gezisi rotasındaki ülkelerde sarı humma pek yok. Sıtmaya karşı sinek kovucu sprey ve bileklik aldım. Ayrıca Seyahat Sağlığı Merkezi’ne gittim ve sıtma ilacı almam söylendi. İlk kez bir yurt dışı gezi öncesi sağlık tedbiri alıyorum.Yapacağım Afrika gezisi için önümüzdeki günlerde edineceğim diğer bilgileri ve gitmeye karar verdiğim yerleri bu yazıya ekleyeceğim. Şimdi sıra ucuz gezi olması için kalacak yerler bulmak ve arkadaş edinmek amacıyla CouchSurfing üyelerine yazmaya geldi, geç bile kaldım. Bilgi ve önerilerinizi yorum olarak yazarsanız sevinirim.1 ay süren Afrika gezisi bitti ve döndüm.

 

 

 

 

Durban – Güney Afrika Uçak Bileti için bizi arayın.

 

 

Durban,Güney Afrika
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

 

 

 

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

  Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler