Avrupa 444 3 102

Billund – Danimarka Uçak Bileti

Billund – Danimarka Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Danimarka Krallığı ya da kısaca Danimarka (DancaBu ses hakkında Danmark ) Kuzey Avrupa‘da İskandinavya‘da başkentiKopenhag olan ülke. Danimarka anayasal bir monarşi olup, devlet başkanı 2′inci Margrethe’dır. Grönland ve Faroe Adalarıda Danimarka’ya aittir. İzlanda ise 1944‘e dek Danimarka’nın egemenliği altında kalmıştı.

Danimarka’nın büyük bir bölümü Jylland yarımadası üzerindedir. Başkent, Danimarka adalarının en büyüğü olanSjælland‘ın üzerinde kurulmuştur. Sjælland, dar bir boğaz olan Sont Boğazı ile İsveç‘ten ayrılır. Ayrıca, (bir köprü ileJylland‘a bağlı olan) FynLollandFalsterLangeland ve Baltık Denizi‘ndeki Bornholm adaları da Danimarka’ya aittir. Ülkenin güney komşusu Almanya‘dır, İsveç doğu komşusudur.Danimarka 1973′ten beri Avrupa Birliği üyesidir.

Her ne kadar bir eğlence parkı olarak nitelendirilse de aslında Legoland eğlence parkı konseptinden oldukça farklı tasarlanmış. Lego temalı eğlence parkı demek belki daha doğru olacaktır ama onun da ötesinde büyülü bir Lego dünyası olarak adlandırmak en doğrusu olacaktır. Dünya’daki her şey Lego’dan yapılabilir mi? Evet, Legoland’de bir çok kasaba ve liman, fabrika, Star Wars sahneleri, hareket eden taşıtlar Lego’dan yapılmış. İlk yapılan ve en çok ziyaret edilen Legoland olan Billund’daki Legoland’e gitmeden bunu hayal etmek biraz zor. Bu kadar çok ve detaylı tasarımları Dünya’nın başka yerinde bulmanız imkansız. Legolardan yapılmış bu kadar büyük bir eğlence parkında kendinizi büyülü bir Lego Dünyasında gibi hissetmenizin sebebi bu. Çocuklar için eğlenceli onlarca araç ve eğlence sistemlerinin de tamamı Lego temalı. Koskoca gölde gezerken Lego’dan yapılmış koca bir timsah görürseniz sakın şaşırmayın,Legoland’de bu gayet doğal.

Star Wars sahnelerinin canlandırmaları, ilk Lego fabrikası, Volkswagen araba fabrikasının Lego’dan yapılmış modelleri oldukça etkileyici. Lego ve Legoland mühendisleri en ufak detayı atlamamışlar, Lego gibi büyük bir markadan bekleneni fazlasıyla vermişler.

Legoland Billund’un içinde Dünyanın en büyük Lego mağazası var. En büyük olması marifet değil, tüm Legolar var mı diye soranlarınız olacaktır. Bunda da şaşıracaksınız ama burada da beklentiniz karşılanıyor. Aradığınız tüm Lego oyuncaklarını burada bulmanız mümkün. Zor bulunan ürünler reyonu bile var. Bu reyonu incelediğimiz zaman gerçekten de İnternet’te tanıtımlarını gördüğümüz ama iş almaya gelince bir türlü bulamadığız oyunlar burada hemen elinizin ucunda.

Tarihiyle, sarayları, kiliseleriyle, yüksek yaşam standartları ve özgürlükleri ile Kopenhag İskandinavya’da ziyaret edilmezse olmaz bir şehir. Bunun haricinde esnek yasaları ile Avrupa’nın özgürlük başkenti. Arayan için gece hayatı ve eğlencenin de en güzeli yine burada. Kadın hakları, insan ve hayvan hakları, çevre dostu şehir yapısı ve huzurlu İskandinavya duruşuyla karşınızda Kopenhag!

Kopenhag Nerede?

Kopenhag Danimarka’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri. Şehrin İngilizce olarak yazılışı Copenhagen, Danimarka’nın dili olan Danca ile yazılışı ise de København’dır, Köbenhavn okunur.

Danimarka’nın Dili Nedir?

Danimarka’nın dili olan Danca, Norveççe ile İsveççe’ye çok benzer, bunu aynı Azeri Türkçesi – Türkiye Türkçesi gibi örnekleyebiliriz. Arada farklılıklar olsa da birbirlerini büyük oranda rahatlıkla anlarlar. Tüm İskandinav ülkelerinde olduğu gibi, İngilizce biliyorsanız sorun yaşamadan seyahat edebilirsiniz çünkü 7’den 70’e hemen hemen herkes İngilizce biliyor.

Danimarka’ya Vize Gerekir mi?

Danimarka’ya yapacağınız ziyaretlerde eğer bordo (umuma mahsus) pasaportunuz varsaschengen vizesine ihtiyacınız olacak. Yeşil pasaport (hususi pasaport), gri pasaport (hizmet pasaportu) ve kırmızı pasaport

Almanya Danimarka’nın tek kara sınırıdır. Doğusunda Baltık Denizi ve batısında ise Kuzey Denizi ile çevirilidir. Faroe Adaları’yla Grönland Danimarka’ya aittir. İzlanda da Danimarka’nın egemenliği altında 1944 yılına dek kalmıştır. Avrupa’nın önemli ülkeleri arasında yer alan Danimarka turistlerin sıkça ziyaret ettiği bölgeler arasındadır. Yüz ölçümü 43.094 kilometre karedir. Başkenti Kopenhag’dır
Danimarka Nüfusu

Danimarka’nın nüfusu 5.540.241 civarındadır. Nüfus artış planlaması ile nüfusta genç nüfusun arttırılması amaçlanmaktadır.
Danimarka Önemli Şehirleri

Kopenhag: Danimarka’nın başkenti olan bu şehir tarihi ve coğrafi yapısıyla gösterişli bir şehirdir. 2012 yılında yapılan sayıma göre şehrin nüfusu yaklaşık olarak 1.212.822 kişidir. Deniz ticareti konusunda üst sıralarda yer alan bu şehirde düzenleme ve şehir yapılanması oldukça düzgün ve yerleşiktir.

Odense: Danimarka’da bulunan şehirlerarasında büyüklük bakımından 3.sıradadır. nüfusu 200 bin civarında olan bu şehir sakin ve hayat akışının normal düzeyde seyrettiği rahat bir yerdir. İnsanların gezmeleri için birçok tarihi eseri de içersinde bulundurmaktadır.
Danimarka Din ve Konuşulan Dil

Danimarka’nın resmi dili Danca’dır. Bunun yanı sıra ülkede Almanca ve Grönlandca da çok sık konuşulan diller arasında yer almaktadır. Ülkenin yüzde 95’lik kısmını Evangelist Lutherciler oluştururken diğer dini inançlar ise Roma Katolikleri ve Müslümanların oluşturduğu dilimdir.
Danimarka İklim/ Ne Zaman Gidilir

Ilıman derecede bir iklime sahiptir. Kışların uzun yazların ise kısa sürdüğü bir ülkedir. Kuzeyde bulunan yerlerde kışın gündüzler çok kısa olup geceler hayli uzundur. Yaz aylarında ise tam tersi durum mevcuttur. Bol yağış alan bir ülkedir. Ocak ayları civarında ortalama derece sıfırdır. Yaz aylarında bu 15–16 derece civarına çıkmaktadır. Sıcak su kaynakları ve akıntıları sayesinde kışlar çok fazla soğuk geçmemektedir. Bu ülkeye temmuz-ağustos aylarında gitmek uygun olacaktır.

 

 

 

 

Billund – Danimarka Uçak Bileti için bizi arayın.

 

 

Billund,Danimarka
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

 

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

  Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler