Amerika Kıtası 8d674c8545ceed1b9c41103446dc4291_1289078180

Acapulco – Meksika Uçak Bileti

Acapulco – Meksika Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Acapulco (resmi adı: Acapulco de Juarez), Meksika‘nın Büyük Okyanusu tarafında, Guerrero iline bağlı bulunan turistik bir şehirdir. 2003 Nüfus sayımına göre; 638.000 kişi burada yaşar. Derin, yarım daire şeklindeki bir körfezde bulunur. Mexico kentinin 305 km güneyinde yer alır. Önemli bir turizm merkezi ve pamuk, kahve, şeker ihracatı yapılan kentte, yıllık sıcaklık ortalaması 27 derecedir. Haziran-eylül ayları arasında yağış alır.

Meksika (İspanyolca: México  veya resmî adıyla Birleşik Meksika Devletleri (Bu ses hakkında Estados Unidos Mexicanos ), yüzölçümü 2.000.000 km2‘ye yakın olan bir Latin Amerika ülkesidir.Meksiko, Guadalajara, Monterrey, Puebla, Toluca, Tijuana, León ve Ciudad Juárez Meksika’nın en büyük şehirleridir.

Meksikanın Gezilecek Yerleri

Meksikanın gezilecek be görülecek yerleri olarak Maya ve Aztek Uygarlıkları, Acapulco Sahilleri, ,Viva, Zapata, PanchoVilla, Meksiko City Şehri , Tikal Harabeleri, Barracana Del Cobre Kanyonu ( 1200 metre derin ) , gezebilir ayrıca Frida Kahlo Octavia Paz Carlos Fuentes gibi sanatçıları “hacienda” adı verilen gümüş ve petrol üretimi domates ve bal üretimi yapan büyük çiftlikleri ziyaret edip, Hasır Meksika Şapkası alabilir,meşhur Meksika Yemekleri ni tadabilirsiniz.

Meksika Saat Kulesi

Sultan Reşat tarafından Meksika halkı ile Osmanlı halkının dostluğunu göstermesi amacıyla kalıcı bir armağan olarak 1910 yılında hazırlanmıştır. Osmanlı mimarisinin esintilerini taşıyan saat kulesi İznik Çinileriyle kaplanmıştır. Saat Kulesi, deniz aşırı bir gemiye yüklenerek monte edilmek üzere mimarları ile beraber Meksika’ya doğru yola çıkmıştır. Üzerinden yaklaşık 100 yıl geçmesine rağmen bugün halen Mexico City’de zarif bir eser olarak ayaktadır.

Meksika’nın başkenti Mexico City

Meksika’nın başkenti Mexico City ülkenin güney bölümünde bulunmaktadır,aynı zamanda da Meksika’nın en büyük şehridir. Meksika deyince en çok göze çarpan gezilecek yer olarak osmanlı yapımı olan tarihi saat kulesi gelmektedir. Mexico City’de gezilecek diğer noktalar arasında dünyaca meşhur olmuş Antroploji Müzesi, Başkanlık Sarayı, Katedralleri, Zocalo Meydanı ve Reforma Caddesi sayılabilir.

Meksika mutfağı, özellikle eski yerlilerin AzteklerZapoteklerOtomilerPurepeşalarHausteklerRaramurilerMayalar vb.) ve İspanyol koloni devriyle FransızArap ve Karabik geleneklerinin bir sentezi olarak kendini gösterir. Genelde zengin bitki örtüsüne sahip olan bu sıcak, topik ülkenin mutfağında mısır, fasülye, meyve çeşitleri ve belirli sebze türleri önemli bir rol oynar. Meksika’da birbirinden çok farklı bölgesel mutfaklar mevcuttur. Kuzeyde İspanyol mutfağının etkisi görülür, güneyde ise yerlilerin mutfağı korunmuştur.
İstanbul’dan Mexico City’e direkt uçuş bulunmuyor. THY, KLM, Aeromexico, Iberia, Lufthansa gibi havayolları ile aktarmalı olarak Mexico City Havalimanı’na uçabilirsiniz. Havalimanı, şehir merkezinden 12 km uzaklıkta. Taksiye binerek 11 USD (140 Peso) karşılığında Plaza de la Constitucion’a gidebilirsiniz. Dilerseniz; Metrobus Line 4′e binerek veya havaalanı otobüslerine binerek yarım saatte şehre ulaşabilirsiniz.
Acapulco – Meksika Uçak Bileti için bizi arayın.
Acapulco,Meksika
0C
humidity: 0%
wind: 0km/h N
H 0 • L 0

 

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , ,Comments are closed.

Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

  Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • UÇUŞLARIMIZ

 • Bölgeler